داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

توجه، توجه، این مقاله فقط برای افراد پیر و ثروتمند نیست! همه افراد جوان و حتی کودکان و تمام کسانیکه که از نظر جسمانی و عقلانی در سلامت کامل هستند می­توانند این بیمه نامه را داشته باشند بدون توجه به شرایط اقتصادی خاص.
اگر یک جوان ۳۰ ساله ای هستید که متاهل هم هستید باید بدانید که حتما بیمه عمر داشته باشید، این بیمه نامه را برای آسایش عزیزانتان و خودتان بخرید تا در زمان نیاز  از مزایای بیمه عمر استفاده نمایید. بر اساس آمار بیمه ­ای، از ۱۵ ایرانی ۱ نفر بیمه عمر دارد درحالی که در بیشتر کشورهای توسعه یافته ۳۶ درصد از جوان­ هایشان بیمه نامه عمر دارند.
معمولا پوشش بیمه­ های عمر برای بازه زمانی ۱۰ تا ۳۰سال می­ باشد. اگر این بیمه نامه را برای حمایت مالی از فرزندانتان می­ خرید حتما بازه طولانی را برای بیمه نامه تان انتخاب نمایید. بیمه عمر با عناوین مختلف توسط شرکت های بیمه ارائه می شود مثل بیمه عمر و سرمایه گذاری، بیمه عمر و پس انداز،  بیمه عمر و تامین آتیه، بیمه عمر و بازنشستگی. همه افرادی که بیمه عمر دارند در طول داشتن بیمه نامه از همه مزایای بیمه عمر می­ توانند استفاده نمایند از جمله پوشش فوت و ازکارافتادگی، امراض خاص و استفاده از تسهیلات وام بیمه عمر و یا در پایان قرارداد هم اندوخته بیمه نامه را به صورت یکجا می ­توانید دریافت نمایید.
اگر از افرادی که هنوز بیمه عمر ندارند بپرسید که چرا بیمه عمر ندارند، حتما جوابشان یکی از این دو مورد است، یکی این که پول نداریم یا هنوز برای خرید این بیمه نامه زود است که هر کدام از این نگرش ها کاملا اشتباه است، میزان مبلغ حق بیمه تان به انتخاب خود شماست،شما می توانید این بیمه نامه را با مبالغ بسیار اندک شروع کرده و در ادامه  اگر هم میزان حق بیمه شما پایین باشد  می­ توانید میزان این مبلغ را افزایش دهید یا اینکه اگر مبلغ بیمه نامه زیاد باشد می­ توانید این مبلغ را کم کنید که با توجه به شرایط بیمه عمر همه موارد گفته شده امکان پذیر است.
اینکه در خرید بیمه عمر به چه مواردی باید توجه کنیم؟
اول اینکه در انتخاب میزان حق بیمه پرداختی و الگوی پرداختی بیمه نامه می ­باشد. حتما در پرداخت حق بیمه، نوع پرداخت سالانه را انتخاب کنید تا در نهایت سوددهی بالایی داشته باشید. برای پوشش تاثیر تورم در میزان سرمایه گذاری می ­توانید حق بیمه پرداختی را به صورت افزایشی انتخاب نمایید که سالانه بر اساس یک ضریب مشخص به میزان حق بیمه شما افزوده می­ شود.
مورد دوم اینکه حتما پوشش های بیمه ­ای کامل را در بیمه نامه خود داشته باشید. پوشش فوت، بیماری ­ها، ازکارافتادگی و نقص عضو پوشش های اصلی بیمه نامه هستند با پرداخت یک مبلغ جزئی به بیمه نامه شما اضافه می­ شود.
مورد سوم درباره سود تضمینی و مشترک و سود های بازخریدی شرکت بیمه در سال های قبل می­ باشد. برای زمانی که می­ خواهید زودتر از موعد بیمه نامه خود را بازخرید بکنید بر اساس جدول محاسبه بیمه عمر که در اختیار شما قرار داده می­ شود می­ باشد، حتما از شرکت بیمه گر خود جزئیات سود دهی سال­ های قبل آن شرکت را بررسی کنید. در واقع گزارش عملکرد شرکت بیمه می­ تواند معیار مناسبی برای شما باشد.
مورد چهارم انتخاب ذینفعان بیمه نامه در صورت فوت می­ باشد. در بیمه عمر اگر شما در طول مدت قرارداد فوت نمایید همه سرمایه فوت شما به بازماندگان بیمه نامه پرداخت می ­شود. در زمان تکمیل فرم پیشنهاد بیمه نامه بر اساس انتخاب شما این افراد مشخص می­ شود همچنین این امکان نیز وجود دارد که در طول قرارداد ذینفعان بیمه نامه را تغییر دهند. حتی درصد استفاده هر یک از ذینفعان بیمه نامه از سرمایه فوت بیمه نامه مشخص شده است که می ­تواند به نسبت های مختلف مشخص شود.

اگر جوان هستید و در آستانه شروع فعالیت های اجتماعی، حتما در همین ابتدا بیمه نامه عمر را خریداری نمایید. اگر هم متاهل هستید و بچه هم دارید که نیاز شما به این بیمه نامه دو چندان می­ شود. اگر برای خرید بیمه نامه عمر نمی دانید که از کجا باید شروع کنید حتما از مشاور مجرب بیمه ای و رایگان استفاده نمایید تا بتوانند در مقایسه بیمه نامه ها و حتی در بررسی این اعداد و ارقام جدول های مختلف بیمه­ ای کمک شما باشد.

 

 

 

 

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *