داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

وقتی پای انتخاب بیمه عمر به میان می آید ، شاید راحترین راه جستجو در میان دوستان و آشنایان در مورد بیمه های عمری باشد که دارند ، اینکه چه شرکت بیمه ای را انتخاب کرده اند ( بیمه عمر پاسارگاد ، بیمه عمر ایران ، … ) ، شاید هم آگهی تبلیغاتی بیمه عمر را در تلویزیونی دیده اید ، شاید هم تبلیغات بیلبوردی بیمه  های عمر را در شهر دیده اید و نظر شما را برای خرید بیمه نامه عمر جلب کرده . اگر بیمه نامه تان را بر اساس هر کدام از موارد بالا انتخاب کرده اید ، بدانید که به احتمال زیاد از داشتن این بیمه نامه پشیمان خواهید شد.
اشتباهات رایج در خرید بیمه عمر :
مانند خرید هر کالایی ، شرکت های بیمه هم طرح های مختلف را با شرایط مخصوص به خود را دارد ، میزان پوشش بیمه نامه های عمر کاملا متفاوت است . حتما قبل از خرید بیمه عمر ، استعلام بیمه عمر را از شرکت های مختلف بیمه دریافت نمایید . با ملاحظه این شرایط شاید فکر کنید که انتخاب بهترین بیمه عمر کار سختی است. اما بدانید که اصلا این طور نیست. اگر شما شرایط بیمه عمر را بدانید و اشتباهات رایج در انتخاب این بیمه نامه را بشناسید در نهایت خرید بیمه عمر کار یک ساعت شما است.

مطلب مرتبط : معرفی بیمه عمر

اشتباه اول : آگاه نبودن از شرایط بیمه عمر و مزایای بیمه عمر
شاید با شنیدن بیمه عمر به فکر پوشش فوت می افتید ولی بدانید بیمه نامه عمر با داشتن گزینه سرمایه گذاری یک گزینه مطمئن برا ی آینده باشد.  هر کس بر اساس نیاز های خود باید پوشش های بیمه نامه ای را خریداری نماید. البته شرایط کار هر فرد و نحوه زندگی آن فرد تماما مواردی هستند که در انتخاب نوع پوشش برای بیمه نامه موثر خواهد. شما با درک مفهوم بیمه عمر و درک نوع سرمایه گذاری این بیمه نامه می توانید بهترین بیمه عمر را داشته باشید.
اشتباه دوم: انتخاب ارزان‌ترین بیمه‌ عمر موجود
وقتی قصد خرید بیمه نامه عمر دارید اول از خودتان بپرسید که چرا بیمه عمر نیاز دارید و یا حتی در  معرض چه خطراتی هستید. نگاهی به زندگی روزمرتان بکنید ،آیا شما نان آور خانواده هستید ، آیا مسافرت خارج از شهر زیاد می روید ، اگر جواب شما به برخی از این سوالات مثبت است ، بهتر است که حتما بیمه عمر داشته باشید . سقف پوششی که بر روی بیمه نامه عمر شما محاسبه و منظور می شود بر اساس حق بیمه پرداختی شما می باشد،  پس هر میزان حق بیمه بالاتر باشد پوشش های بیمه نامه عمر شما بالاتر خواهد بود. اگر بخواهید بیمه ارزان داشته باشید باید بدانید میزان پوشش های  بیمه ای و مهم تر از آن میزان سرمایه گذاری کمتری را خواهید داشت.

اشتباه بعدی: درگیری با انبوهی از اطلاعات تخصصی
کارشناسان مبتدی و غیر حرفه ای در زمان انجام مشاوره وقت بسیاری را صرف دادن اطلاعات به بیمه گذار می کنند که شاید این کار بسیار غلط و اشتباه باشد.تصمیم گیری در مواجه شدن با انبوه اطلاعات برای هر فردی کار سختی است . شاید کارشناس بیمه ای شما را درست نمی شناسد تا بتواند بیمه نامه مناسب نیاز های شما را ارائه دهد. در این زمان باید خود شما دست به کار شوید و مطالعه جامعی درباره اینکه بیمه عمر چیست و شرایط بیمه عمر به چه صورت است داشته باشید.

اشتباه چهارم: فراموش کردن تاریخ سررسید بیمه
حادثه هیچ وقت خبر نمی کند! همیشه یادتان باشد که اتفاق های ناگوار بدون برنامه ریزی پیش می آید ، پس اجازه ندهیداز سررسید بیمه عمر تان بگذرد. حتما در تقویم تان تاریخ سررسید بیمه نامه عمرتان را داشته باشید .

اشتباه پنجم: ندانستن سقف پوشش بیمه‌ها
در بیمه های عمر پوشش های بیمه نامه  عمر را کامل بررسی کنید و انتخاب پوشش های کامل بیمه نامه  عمر از مهمترین مراحل خرید بیمه نامه عمر است. برخی از مشاوران شما را به مسیری نادرست در داشتن بیمه عمر راهنمایی می کنند و توصیه می کنند که پوشش های بیمه عمر خود را حذف کنند که این کاملا کار اشتباهی است. چراکه پوشش های بیمه عمر دقیقا بر اساس جدول بیمه عمری که در استعلام بیمه نامه عمر دریافت کرده اید برای شما منظور می شود . در بیمه نامه عمر از همان لحظه اول صدور بیمه نامه  همه پوشش های بیمه نامه برای شما انجام می شود و دوره انتظار ندارد. پس حتما با پوشش های بیمه نامه عمر شرکت های مختلف بیمه (بیمه عمر پاسارگاد ، بیمه عمر ایران ، بیمه عمر پارسیان ، … ) آشنایی کامل داشته باشید و پوشش های لازمه را حتما اتخاذ نمایید.

یک راه پیشنهادی برای سهولت فرآیند تصمیم‌گیری در مورد بیمه
تعداد شرکت‌هایی که خدمات بیمه ارائه می‌دهند بسیار زیاد است. از طرفی تعداد طرح‌هایی که هرکدام از آنها به شما پیشنهاد می‌دهند با هم یکسان نیست. تازه بعد از اینکه زمان زیادی برای بررسی و تحقیق در مورد هرکدام از این شرکت‌ها و طرح‌های مختص به خودشان بگذارید و از دیدن تنوع آنها دچار سرگیجه شوید و در مقابل وسوسه‌ قبول پیشنهاد تلفن‌های گاه و بی‌گاه مدعی فروش بهترین پیشنهاد بیمه‌ دنیا مقاومت کنید، باید یکی دو روزی کار و زندگی‌تان را تعطیل کنید، مرخصی بگیرید و برای عقد قرارداد به دفتر بیمه مراجعه کنید. برای پیشگیری‌ از تمام این مشکلات می‌توانید به وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌هایی سر بزنید که فرآیند مقایسه و انتخاب را برای شما راحت‌تر می‌کنند.

این وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها ارائه‌ دهنده‌ بیمه نیستند، فقط بستری فراهم کرده‌اند که در آن با استفاده از تلفن همراهتان بتوانید به راحتی شرکت‌های مختلف بیمه و طرح‌های آنها را به طور همزمان ببینید و سقف بیمه، قیمت‌ها، مزایا و معایب هرکدام از آنها را با هم مقایسه کنید.محاسبه بیمه عمر و استعلام بیمه عمر با استفاده ازاین سیستم های انلاین می تواند کمک دیگری برای شما باشد.  البته اگر برای نصب این اپلیکیشن تلفن هوشمند در اختیار ندارید، می‌توانید از وب‌سایت‌ بیمه کلیک استفاده کنید و از همان خدمات بهره‌مند شوید.

سایت بیمه کلیک از یک شرکت خاص یا یک پیشنهاد خاص پشتیبانی نمی‌کنند و متعلق به کارگزاری رسمی بیمه است که با مجوز بیمه مرکزی با همه شرکت های بیمه همکاری دارد. و همه‌ چیز را به صورت دسته‌بندی شده در اختیار شما قرار می‌دهد، از جمله: مقایسه سطح توانگری شرکت‌های مختلف، سطح پوشش، تعداد شعب پرداخت، میزان رضایت از مبلغ پرداختی خسارت، مدت زمان پاسخگویی به شکایات و… . به این ترتیب با یک مقایسه‌ سریع بین گزینه‌های موجود می‌توانید با توجه به شرایط و نیازهای خود بهترین طرح موجود را انتخاب کنید. در این مسیر می‌توانید از کمک مشاورین فعال در این اپلیکیشن نیز برخوردار شوید. نکته‌ جالب‌تر اینکه دیگر لازم نیست برای خرید و مدیریت بیمه های‌تان (از جمله بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه و بیمه نامه عمر )کار و زندگی خود بزنید و به کارگزاری مراجعه کنید. با استفاده از بیمه کلیک به اطلاعات مورد نیازتان دسترسی داشته باشید و حتی بیمه‌ مورد نظرتان را خریداری یا تمدید کنید.برای همین منظور سامانه بیمه کلیک می تواند به عنوان  یک مشاور حرفه ای در کنار شما باشد. حتی می توانید جدول بیمه عمر شرکت های مختلف را برای محاسبه بیمه نامه  عمر را با پر کردن فرم سفارش آنلاین بیمه نامه عمر دریافت نمایید و به مقایسه انواع بیمه های عمر بپردازید.

 

 

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *