داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بیمه شخص ثالث پوشش های لازم برای خسارات جانی و مالی خودروی شما را جبران می کند و برای داشتن پوشش بیشتر برای خساراتی از جمله سرقت و برخی از بلایای طبیعی و … باید بیمه بدنه داشته باشید. این که چقدر این بیمه نامه ضروری است و چرا باید بیمه بدنه داشته باشیم و با داشتن این بیمه نامه چه پوشش هایی را باید داشته باشیم همه مواردی هستند که در این نوشته به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

پوشش های بیمه بدنه آسیا
پوشش های بیمه بدنه به دو دسته پوشش های اصلی و پوشش های اضافی تقسیم بندی می شود. پوشش های اصلی بیمه بدنه آسیا برای جبران خساراتی از قبیل سرقت، آتش سوزی، صاعقه، انفجار می باشد. هر فرد بیمه گذاری که می خواهد بیمه بدنه کاملی را داشته باشد باید پوشش های اضافی را بیمه بدنه اضافه نماید.

پوشش های اضافی بیمه بدنه آسیا
برای داشتن پوشش های اضافی، هر کدام از پوشش های زیر باید به صورت جداگانه خریداری شود و هر پوشش دارای نرخ متفاوتی در قیمت بیمه بدنه می باشد.
-پوشش سرقت قطعات وسایل نقلیه بیمه شده
پوشش سرقتی که در پوشش های اصلی بیمه نامه وجود دارد مربوط به سرقت کلی خودرو می باشد. برای داشتن پوشش برای به سرقت رفتن قطعات اصلی و لوازم منصوب در وسیله نقلیه باید این پوشش خریداری شود.
میزان فرانشیز این پوشش در بیمه بدنه آسیا ۲۰% کل مبلغ خسارت می باشد.

– پوشش بلاهای طبیعی
خساراتی از قبیل زلزله و سیل می تواند خسارات متفاوت را به خودروی شما وارد کند. با خرید این پوشش می توانید ار این پوشش خسارت  اتفاق افتاده را جبران نمایید.

-پوشش خسارات ناشی از پاشیده شدن رنگ و اسید و مواد شیمیایی
– پوشش نوسانات قیمت
با توجه به نوسانات قیمتی که در در بازار ایران وجود دارد ، داشتن این پوشش در زمان خسارت می تواند  برای دارندگان بیمه بدنه آن هم در زمان خسارت می تواند کمک بسیار بزرگی باشد.

-پوشش شکست شیشه به تنهایی
با داشتن این پوشش  هر وسیله نقلیه به جز موتورسیکلت می تواند از این پوشش برای جبران خسارات شکست شیشه به تنهایی و بدون برخورد شی خارجی یا به دلیل خطرات اصلی تحت پوشش بیمه بدنه استفاده نماید.

-پوشش هزینه توقف جهت خودرو های بارکش و اتوبار

اگر بیمه بدنه کامیون و یا بیمه بدنه سایر خودرو های بارکش را دارید با  داشتن این پوشش می توانید برای زمانی که خودروی شما به دلیل تعمیرات عدم استفاده از وسیله دچار زیان مالی نشوید می توانید از این پوشش استفاده کنید. بیمه بدنه آسیا بابت هر روز عدم استفاده از وسیله نقلیه مبلغی را برای جبران این خسارات پرداخت می کند.

-پوشش ترانزیت
با داشتن این پوشش اگر در خارج از کشور خسارتی برای شما اتفاق بیافتد که تحت پوشش بیمه بدنه آسیا باشد شما می توانید با داشتن پوشش ترانزیت این خسارات را از شرکت بیمه آسیا دریافت کنید.

پوشش حذف استهلاک و حذف فرانشیز
این دو پوشش معمولا برای خودروهایی قابل ارائه می باشد که دارای تخفیفات عدم خسارت در بیمه بدنه  بالای ۴۵% هستند. خودروهایی که عدم تخفیف کمتر از این مقدار هستند نمی توانند از این پوشش اضافی استفاده نمایند.

تخفیف بیمه بدنه آسیا

شرکت بیمه آسیا برای دارندگان و یا خریداران بیمه بدنه تخفیف های زیر را ارائه می کند. مهم ترین این تخفیفات برای داشتن تخفیف عدم خسارت در بیمه بدنه آسیا می باشد. میزان تخفیف های عدم خسارت بیمه آسیا به ترتیب زیر می باشد.
سال های بیمه ای        درصد تخفیفات
سال دوم بیمه ای                ۲۵%
سال سوم بیمه ای              ۳۵%
سال چهارم بیمه ای             ۴۰%
سال پنجم بیمه ای به بالا     ۶۰%

سایر تخفیفات بیمه بدنه آسیا عبارتند از:
پرداخت نقدی                      ۱۰%
تخفیف صفر کیلومتر            ۲۰ %
تخفیف های مناسبتی        ۱۰ %

همانطور که مشاهده می کنید با پرداخت حق بیمه به صورت نقدی و برای بیمه کردن خودروهای صفر می توانید از تخفیف های بیمه بدنه اسیا استفاده کنید.

خسارت بیمه بدنه آسیا

در زمانی که شما بیمه بدنه آسیا دارید و به خسارت خورده اید برای دریافت خسارت از بیمه بدنه آسیا داشتن مدارک زیر لازم می باشد.
-اصل بیمه نامه بدنه آسیا برای وسیله نقلیه
– اصل بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه
– گزارش مقامات انتظامی (کروکی)
– اصل و کپی گواهینامه رانندگی
– اصل و کپی کارت ملی راننده و بیمه گذار
– اصل و کپی شناسنامه مالک خودرو
– اصل فاکتور هزینه های حمل و نجات وسیله نقلیه

خرید بیمه بدنه آسیا
برای خرید بیمه بدنه آسیا می توانید درخواست خرید بیمه بدنه را  ارسال نمایید و در صورت نیاز به مشاوره می توانید برای انتخاب پوشش های درست و یا مقایسه پوشش های مختلف در بین شرکت های مختلف از مشاوران بیمه کلیک استفاده نمایید. انتخاب بهترین بیمه بدنه با شناخت کامل از پوشش های بیمه بدنه در شرکت های مختلف بیمه امکان پذیر است.

 

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *