داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

با شروع به کار تاکسی های آنلاین مانند اسنپ و تپسی در ایران و مخصوصا شهر تهران به علت صرفه اقتصادی و دسترسی آسان به این سیستم حمل و نقل، از استقبال بالایی برای این اپلیکیشن ها شد و برای سال دوم نیز فعالیت این اپلیکیشن ها در ایران همچنان ادامه دارد.

اسنپ در دومین سالگرد فعالیتش اعلام کرده تا کنون بیش از ۵ میلیون سفر انجام گرفته و رکوردار این سفر ها راننده ای با ۲۳ سفر در یک روز بوده است.با توجه به حجم بالای سفر در طی این مدت ، سوالاتی درباره بیمه شخص ثالث و در صورت وجود بیمه بدنه خودرو هایی که با این شرایط و کاربری کار می کنند پیش می آید. چرا که با توجه به حجم سفرهای خودروهای از این قسم ریسک خطر تصادف و به طبع آن ریسک بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه این خودروها بالا می رود و از آنجاییکه رانندگان آژانس ها و تاکسی ها موجود با توجه به ریسک بیمه نامه صادر می گردد و کاربری مسافرکش بر روی بیمه نامه های آنها می خورد . ولی برای  اتومبیل های اسنپ و تپسی این پوشش روی بیمه نامه های آنها منظور نشده و بیمه شخص ثالث برای خودروی شخصی را دارند.

اینجاست که ابهامات در پرداخت خسارت برای مسافران پیش می آید. در قانون بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه در صدور بیمه نامه نوع کاربری خودروهای مختلف تعریف شده ، حال با توجه به اینکه بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه این خودرو ها به صورت خودروی شخصی ثبت شده چنانچه خسارتی وارد آید در پرداخت خسارت شرکت های بیمه متضرر می شوند چون ریسک بالایی را برای   بیمه نامه های این خودرو ها متحمل شده اند. و سوال اینست که آیا شرکت های اسنپ و تپسی از این مقوله باخبر هستند و مسئولیتی ر ا در قبال این سرنشینان پذیرا هستند.

ما آماده ارائه مشاوره در تمامی رشته های بیمه ای برای انتخاب بهترین بیمه عمر  و بررسی مزایای بیمه عمر ، بیمه مسئولیت ، بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه ، بیمه مسافرتی و سایر رشته های بیمه ای  و مقایسه تمامی شرکت های بیمه می باشیم.

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *