داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

دغدغه و نگرانی هر مسافری گم شدن بار و چمدان و سوغاتی های سفرش است ، اگر در زمان خرید  بهترین بیمه مسافرتی را انتخاب کرده باشید با پوشش های کامل بیمه ای دیگر نگران هیچ چیز نیستید.بیمه مسافرتی را از هر شرکت بیمه ای که می خواهید داشته باشید ( بیمه مسافرتی سامان ، بیمه مسافرتی ملت و …).در همه شرکت های بیمه برای بیمه مسافرتی پرداخت خسارت هایی که برای بار و یا اشیای بیمه شدگان اتفاق بیافتد به شرح زیر است:

نکته مهم: اصل تائیدیه حمل بار و یا شکایت وقوع حادثه باید به  تائید شرکت کمک رسان ایران برسد.
۱-خسارت گم شدن بار تحویلی به هواپیما:  در صورت نبودن بار در شرکت هواپیمایی حامل بار شرکت کمک رسان علاوه بر خسارات لازمه مابه التفاوت آن را تا ۲۰۰ یورو برای کل بار و اشیا تحویل داده شده به هواپیما به بیمه گزار پرداخت می شود ، برای همین موضوع هم بیمه گذار باید حتما فهرستی از مشخصات اقلام از جمله قیمت و تاریخ خرید هر قلم کالا را به شرکت کمک رسان اعلام نماید. حداقل زمانی که شرکت بیمه لازم می داند تا بار مسافر را مفقود اعلام کند ۲۱ روز است که البته پول ، جواهرات ، کارتهای اعتباری و نقدی و هر گونه سند در تعهدات پوشش ها نمی باشد.

 

۲-پرداخت خسارت تاخیر در ورود بار همراه مسافر:  اگر تاخیر مربوط به باری که همراه مسافر باشد و ثبت شده باشد شرکت کمک رسان هزینه تاخیر در ورود بار همراه مسافر را  حداقل  ۶ ساعت تاخیر  وحداکثر  تا سقف ۱۰۰ یورو تحت پوشش قرار می دهد. در این مورد نیز باید کلیه موارد و اسناد به تائید شرکت هواپیمایی رسیده باشد .

۳- یافتن و ارسال ملزومات شخصی : شرکت کمک رسان همه راهنمایی های لازم را در رابطه با اعلام گزارش سرقت  یا گم شدن بار و اشیا شخصی بیمه شده را انجام داده و برای پیدا شدن آن  همکاری  لازم را خواهد نمود و در صورت یافته شدن ملزومات ، شرکت حمل کننده مسئول انتقال این ملزومات به کشور مبدا بوده و بیمه گذار موظف است که خسارت دریافتی را به شرکت بیمه عودت بدهد.
پوشش تاخیر در حرکت:

اگر وسیله نقلیه عمومی مورد استفاده در سفر حداقل ۶ ساعت تاخیر داشته باشد هزینه های اضافی برای این تاخیر هزینه های حمل ونقل ، اقامت د رهتل و یا غذا با توجه به سقف های زیر جبران می شود:

۱-درصورتیکه تاخیر بیش از ۶ ساعت باشد ، تا سقف ۴۵ یورو

۲-در صورتیکه تاخیر بیش از ۱۲ ساعت باشد ، تا سقف ۹۰ یورو

۳-در صورتیکه تاخیر بیش از ۱۸ ساعت باشد ، تا سقف ۱۳۵ یورو

۴-در صورتیکه تاخیر بیش از ۲۴ ساعت باشد ، تا سقف ۱۸۰ یورو

حداکثر سقف تعهد بابت کلیه موارد فوق حداکثر ۱۸۰ یورو می باشد ، هرگونه تاخیر ناشی از اعتصاب کارکنان شرکت های هواپیمایی ، فرودگاهی مبداء و مقصد و یا شرکتهای خدماتی طرف قرارداد آنها و همچنین تاخیرهای مربوط به پروازهای چارتر و غیرعادی از این تعهد مستثنی می باشند .

مطلب مرتبط : بیمه مسافرتی در یک نگاه

شرایط و محدودیتهای مربوط تاخیر در حرکت عبارتند از:

۱- پیش از آنکه درخواست خسارتی به موجب این بخش از بیمه نامه مورد بررسی قرار گیرد، بیمه شده می بایست تائیدیه کتبی در مورد تاریخ و زمان حرکت و دلایل تاخیر را از شرکت حامل یا نمایندگان آنها دریافت نماید.

۲-خسارتهای مربوط به این بخش از تعهدات از زمانی که به موجب تائیدیه رزرو جا ، برای حرکت بیمه شده مقرر بوده است ، محاسبه می شود.

شما می توانید با یک کلیک بیمه مسافرتی را با پایین ترین نرخ و بالاترین پوشش را از همه شرکت های بیمه از طریق سفارش آنلاین وب سایت ما تهیه نمایید.

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *