داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بیمه در جامعه به عنوان پوشش دهنده ریسک می باشد. بیمه عمر در بین انواع بیمه ها دارای نقش بارزتری می باشد، ضریب نفوذ بیمه در بین کشورهای توسعه یافته و کمتر توسعه یافته متفاوت می باشد.

در ایران نیز ضریب نفوذ بیمه بسیار پایین می باشد که دلایل متفاوتی را دارد .عوامل مختلفی بر  رشد پایین بیمه عمر در ایران موثر است،که عامل اقتصادی یکی از دلایل اصلی به حساب می آید. رشد پایین درآمدی، زندگی توام با فقر دهک های پایین و تورم های بالا از جمله عواملی هستند که باعث شده خدمات بیمه نامه عمر شرکت های بیمه ای برای بسیاری از مردم آرزویی دور از دسترس باشد. عوامل دیگری نیز در این راستا موثر بوده اند مانند ساختار سیاسی کشور ،  نقش شرکت های بیمه در ایفای تعهدات به بیمه گذاران  ، انجام نشدن اقدام های فرهنگی و آموزشی ، همه عواملی می باشند که دست به دست داده اند تا بستر کافی برای رشد بیمه عمر فراهم نگردد.

مردم ایران چطور راضی به خرید بهترین بیمه عمر می شوند؟

طی تحقیقات انجام شده بالاترین دلیل خرید بیمه عمر ، اعتقاد به مبتلا شدن به بیماری تا سن ۶۵ سالگی می باشد. البته دریافت غرامت ارث و اشتغال همسر از عوامل دیگر بر انگیزاننده خرید بیمه نامه عمر است.

این نکته هم قابل توجه می باشد که افرادی که باور دارند که در سلامتی کامل هستند کمتر تمایل به خرید بیمه نامه عمر دارند. قیمت بیمه نامه عمر نیز اثر معنی داری برای تقاضای این بیمه نامه دارد که با افزایش قیمت بیمه عمر تمایل افراد به خرید این بیمه نامه کمتر و کمتر می شود ، اینکه مبلغ بیمه عمر چقدر است کاملا به انتخاب خود بیمه گذار می باشد.

نکته مهم دیگر میزان آشنایی مردم با بیمه های عمر می باشد ، تبلیغات شرکت های بیمه در طی این سالها نتوانسته اثری را در فروش بیمه های عمر داشته باشد. تنها عامل مهم در ترغیب افراد برای داشتن بیمه نامه عمر معرفی اطرافیان می باشد اشخاصی که از سوی بستگان خود تشویق به خرید بیمه نامه می شوند بیشتر احتمال دارد به نمایندگی شرکت بیمه ای مراجعه کنند. البته استعلام بیمه عمر در محاسبه بیمه عمر بر اساس جدول بیمه عمر انجام می شود و میزان اندوخته و سرمایه گذاری شما را نشان می دهد.

مطلب مرتبط : انواع بیمه عمر

البته خوش بین بودن به اوضاع اقتصادی هم می تواند در افزایش خرید بیمه نامه عمر نقش موثری دارد و اگر افراد باور داشته باشند که اوضاع اقتصادی رو به رکود باشد خیلی تمایل به خرید این بیمه نامه ندارند اما اگر انتظار ثبات اقتصادی وجود داشته باشد سودآوری این بیمه نامه قابل قبول تر خواهد بود.

شخصیت افراد در خرید بیمه عمر بر اساس ریسک پذیری و ریسک گریز بودنشان هم متفاوت می باشد ، ایرانی هایی که ریسک پذیر هستند ارتباط بهتری با بیمه عمر دارند و راحتتر این بیمه نامه را خریداری می نمایند.
موضوع جالب این است که افراد مسن برای داشتن آتیه امن و ارث برای بازمانده ها راحت تر بیمه نامه عمر را میخرند.
شاغل بودن همسر در بالا رفتن احتمال خرید بیمه نامه عمر نقش موثری دارد چراکه با شاغل بودن همسر درآمد خانواده بالا رفته و همین موضوع باعث شده افراد تمایل بیشتری برای داشتن این بیمه دارند.
شرایط بازنشستگی برخی از انواع بیمه  نامه عمر مانند شرایط بازنشستگی بیمه ایران هم می تواند مشوق خوبی برای خرید این بیمه نامه ها باشد.

سخن آخر: بیمه عمر بر خلاف بیمه شخص ثالث یک بیمه اختیاری است و انتخاب و داشتن این بیمه نامه در اختیار خود فرد است، حال هرچه زودتر اقدام نمایید نتیجه سرمایه گذاری خوبی خواهید داشت. با تمامی مطالب گفته شده پیشنهاد ما به عنوان یک مشاور بر این است که برای داشتن بهترین بیمه عمر حتما از مشاور بیمه ای رایگان این کارگزاری استفاده نموده تا بتوانند از تمامی مزایای بیمه عمر استفاده نمایند.

 

 

 

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *