داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

برای خرید بهترین بیمه عمر چکار باید کرد؟ بهترین شرکت بیمه در رتبه بندی بیمه عمر برای چه شرکتی است؟ در اصل نمی توان رتبه بندی خاصی برای بیمه های مختلف در نظر گرفت ولی معیار رتبه بندی در شرکت های بیمه توانگری شرکت بیمه است که این رتبه بندی بر اساس گزارش سالانه بیمه مرکزی هر ساله منتشر و اعلام می شود.

در انتخاب بهترین بیمه عمر و یا رتبه بندی بیمه های عمر می توان از جدول توانگری بیمه مرکزی کمک گرفت و شرکت هایی که در طی چند سال اخیر موفق عمل کرده و از نظر توانگری در سطح بالایی قرار دارند به همراه مقایسه طرح های بیمه عمری که از طرف این شرکت ها ارائه می شود را  به عنوان شرکت بیمه عمر خود انتخاب کرد.

مطلب مرتبط : معرفی بیمه عمر

رتبه بندی شرکت های بیمه : برای انجام این رتبه بندی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی به کمک تحقیقات انجام گرفته در پژوهشکده بیمه ، بر اساس همه فاکتورهایی که در رضایت مندی مردم و بیمه گذاران موثر باشد در یک جمع بندی آماری به شرح جدول زیر ارائه می شود.  شاخص هایی که در این جدول اعمال شده بر اساس ، دانش کارکنان شرکتها، نحوه پاسخگویی به مشتری، ارائه اطلاعات مناسب به مشتری، ارائه بیمه نامه متناسب با نیاز مشتری، رضایت مالی، مدت زمان صدور بیمه نامه، مدت زمان پرداخت خسارات، پاسخگویی به شکایات و مواردی از این قبیل می باشد. در این جدول رتبه ۱۹ شرکت بیمه در هر شاخص بررسی شده و بدین صورت ارائه گردیده است.

نسبت توانگری شرکت های بیمه در سال های ۱۳۹۱ لغایت ۱۳۹۶

 

مجوز فعالیتشرکت بیمهنسبت توانگری سال ۱۳۹۱نسبت توانگری  سال ۱۳۹۲نسبت توانگری  سال ۱۳۹۳نسبت توانگری  سال ۱۳۹۴نسبت توانگری  سال ۱۳۹۵
توانگری سال
۹۶
نسبتسطح
سرزمین اصلیایران۹۷۱۱۹۸۲۵۱۴۰ ۲۸سطح۴
آسبا۵۵۱۰۴۹۰۱۰۰۱۰۰ ۱۰۰سطح۱
دانا۶۳۱۱۱۱۰۲۱۱۱۸۶ –سطح۲
البرز۱۵۹۱۴۳۱۰۱۱۰۷۱۰۲ ۱۰۱سطح۱
معلم۳۵۴۰۱۰۱۷۸۷۶ ۷۰سطح۲
پارسیان۶۷۹۲۱۰۲۱۰۸۱۰۰ –سطح۲
ملت۲۷۲۲۴۱۲۰۴۲۱۷۲۳۲ ۲۲۱سطح۱
رازی۱۴۶۹۴۱۶۶۱۳۸۱۰۰ ۷۰سطح۲
سامان۱۰۸۱۱۴۱۱۳۱۳۲۱۴۶ ۱۲۱سطح۱
نوین۸۶۷۱۹۱۷۸۳۳ ۱۲۲سطح۱
پاسارگاد۲۵۱۱۱۳۱۰۵۱۱۵۱۱۸ ۱۲۹سطح۱
کارآفرین۱۲۰۱۳۰۱۰۳۱۰۰۱۱۳ ۱۱۰سطح۱
سینا۱۰۲۱۵۹۹۱۸۴۷۷ ۹۱سطح۲
دی۱۶۷۴۲-۷۴۱۳۷۱ –سطح۴
میهن۴۴۶۱۱۸۵۶۴۳۵۸ ۴۶سطح۴
کوثر۵۰۱۹۲۶۳۷۶۱۰۴ –سطح۲
آرمان۱۳۰۸۷ –
ما۳۳۹۱۹۴ ۲۳۶سطح۱
سرمد۳۶۶ ۱۷۴سطح۱
تعاون۹۵۱۷۹ ۸۲سطح۲
اتکایی ایرانیان۱۲۸۴۱,۲۸۸۸۴۰۸۷۰۷۳۸ ۶۶۰سطح۱
مناطق آزادحافظ۲۰۸۱۹۳۱۴۱۱۰۵۳۶ -۲۷سطح۵
امید۸۰۳۴۹۲۲۳۵۱۰۸۱۳۵ ۱۱۸سطح۱
ایران معین۵۷۵۵۲۰۵۸۶۵۷۷۵۸۹ ۳۴۴سطح۱
آسماری۱۷۷۱۵۰ ۱۳۲سطح۱
اتکایی امین۱۶۳۳۱,۵۰۹۱,۵۱۶۱۶۳۶۱,۸۰۱ ۷۸۴سطح۱

 

منبع این جدول پژوهشکده بیمه مرکزی جمهوری اسلامی می باشد.

چند نکته که در بررسی جدول رتبه بندی و توانگری شرکت های بیمه ملاحظه شده به شرح زیر می باشد:
– توانگری همه شرکت های بیمه هر سال بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده در سال گذشته می باشد.
-توانگری شرکت های شرکت های بیمه برای شرکت هایی که سابقه فعالیت کمتر از ۳ سال دارند محاسبه و درج شده است.
-همه شرکت هایی که سطح توانگری یک قرار دارند ، نسبت توانگری آنها ۱۰۰ درصد و بیشتر است و این شرکت ها در ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گذاران خود از توانایی کافی برخوردار است.
-شرکت هایی که در سطح توانگری دو قرار دارند ، نسبت توانگری آنها کمتر از ۱۰۰ درصد بوده . سطح دو توانگری در شرکت های بیمه به این معنی است که شرکت­های بیمه توانایی ایفای تعهدات خود را دارند ولی باید برای رسیدن به شرایط مطلوب، وضعیت مالی خود را ترمیم و تقویت کنند. بیمه مرکزی از شرکت های مذکور درخواست ارائه برنامه ترمیم وضعیت مالی سه ساله و حسب مورد برنامه افزایش سرمایه کرده که پس از بررسی و تایید، برای اجرا به شرکت های مشمول ابلاغ می­شود.
-شرکت هایی که در سطح توانگری سه قرار دارند ، نسبت توانگری آنها کمتر از ۷۰ و بیش تر از ۵۰ در صد می باشد. و این شرکت ها موظف هستند که وضعیت مالی دو ساله خود را به تفکیک هر سال ارائه کنند. برنامه ها باید به صورتی باشد که در آن چگونگی ارتقاء سطح توانگری برای دو سال آینده به روشنی باشد.
-برای شرکت هایی که در سطح توانگری مالی چهار هستند ، نسبت توانگری آنها کمتر از ۵۰ درصد و بیش از ۱۰ درصد است. برای شرکت هایی که در سطح توانگری چهار هستند هم باید برنامه افزایش سرمایه و تمهیدات لازم برای ارتقای توانگری خود
-برا ی نسبت توانگری مالی سطح پنج ، کمتر از ۱۰ درصد می باشد . چنانچه نسبت توانگری شرکتی در ۵ باشد بیمه مرکزی مجاز است که مجوز پروانه فعالیت موسسه بیمه را در یک یا چند رشته بیمه ای تعلیق یا ابطال  می شود.

نسبت توانگری شرکت بیمه توسعه به دلیل لغو پروانه فعالیت در رشته های اتومبیل و زندگی، در جدول درج نشده است.

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *