داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

با افزایش آگاهی مردم و بهتر شدن فرهنگ بیمه ای در جامعه تعداد افرادی که بیمه بدنه خریداری می کنند بیشتر شده است.  شاید این مقاله کمکی باشد در جهت خرید بیمه بدنه با پوشش های کامل برای زمانی که خسارتی برای بیمه گذار اتفاق بیافتد.برای خرید بیمه بدنه با همراه داشتن مدارک لازم می توانید به نمایندگی یا کارگزاری بیمه مراجعه کرده و پوشش های بیمه نامه را انتخاب نماید. تمامی پوشش های اصلی و اضافی بیمه بدنه در ” پوشش های بیمه بدنه” آورده شده است. حال با انتخاب پوشش های بیشتر می توانید یک بیمه نامه کامل داشته باشید.

درحالت کلی قیمت بیمه بدنه تا حد زیادی به ارزش خودرو مورد بیمه بستگی دارد. همان‌طور که بالاتر توضیح داده شد ارزش خودرو جزو اولین فاکتورهاییست که متقاضی خرید بیمه باید برای محاسبه حق بیمه در اختیار شرکت بیمه قرار دهد.

مرحله پرداخت خسارت در بیمه بدنه
در بیمه شخص ثالث پرداخت خسارت بر اساس سقف پوشش خریداری شده پرداخت می شود ولی در بیمه بدنه نحوه پرداخت خسارت متفاوت می باشد. در بیمه بدنه  در هر کدام از پوشش های بیمه نامه اگر خسارت داشته باشیم بیمه گذار با مراجعه به محل صدور بیمه نامه با دردست داشتن مدارک لازمه می تواند پیگیری لازم برای دریافت خسارت را انجام دهد. فقط یک نکته را باید مد نظر داشته باشیم که بیمه بدنه خسارت جانی را پوشش نداده و بخشی از خسارات مالی ایجاد شده را تحت پوشش قرار می دهد. آن بخشی از خسارت که بر عهده بیمه گذار می باشد را فرانشیز بیمه بدنه می گویند.

عوامل تاثیر گذار بر فرانشیز بیمه بدنه
با توجه به توضیحات بالا خسارت پرداختی شرکت بیمه گر برای بیمه بدنه دارای فرانشیز می باشد  و درصدی از هزینه پرداخت خسارت وارده را باید خود بیمه گذار پرداخت نماید . میزان فرانشیز به ویژگی های خودرو و خود شرکت بیمه و نوع و تعداد خسارت وارده مربوط می شود.

از طرفی درصد فرانشیز بیمه بدنه تا حدی به تعداد دفعات خسارت نیز بستگی دارد. به این صورت که برای خسارت اول ۱۰% فرانشیز بیمه بدنه، خسارت دوم ۲۰% و خسارت سوم ۳۰% فرانشیز بیمه بدنه از خسارت پرداختی توسط شرکت بیمه کسر می‌شود. از یک تعداد خسارت بیشتر، بیمه‌ گزار باید مجددا هزینه‌ای را به عنوان حق بیمه بدنه به شرکت بیمه بپردازد تا اعتبار بیمه‌ نامه‌ اش تمدید شود.

در صورتی‌که خودرو دچار حادثه سرقت شود، چه کلی باشد چه جزئی، فرانشیز بیمه بدنه برای خسارت آن برابر با ۲۰% خواهد بود. البته دریافت خسارت سرقت مراحلی دارد که در پست‌های آینده به آنها خواهیم پرداخت.

در صورتی که خودرو دچار حادثه کلی غیر از سرقت شود، فرانشیز بیمه بدنه آن برابر با ۱۰% خواهد بود. به این صورت که از ارزش خودرو که ممکن است از طرف کارشناس شرکت بیمه یا خود شخص بیمه‌گزار اعلام شده باشد ۱۰% کسر می‌شود و به بیمه‌گزار پرداخته می‌شود.

باید این مورد را هم مد نظر داشته باشید که هر بار که خسارت پرداخت می شود از میزان سرمایه شما کاسته می شود که می توانید میزان سرمایه بیمه نامه را با پرداخت حق بیمه اضافی افزایش دهید

راه حل حذف فرانشیز بیمه بدنه
راه حل حذف هزینه فرانشیز بیمه بدنه انتخاب پوشش فرانشیز بیمه بدنه می باشد. پوشش حذف فرانشیز از پوشش های اضافی بیمه بدنه می باشد که علاوه بر خطرات اصلی بر روی بیمه نامه اضافه می شود. که با خرید پوشش حذف فرانشیز بیمه بدنه خسارت کامل را می توانید از شرکت بیمه دریافت نمایید.

البته با توجه به قانون جدید بیمه مرکزی در بیمه شخص ثالث به صورت خودروی متعارف بیمه بدنه کاربرد فراوانی در جبران خسارات وارده می تواند داشته باشد .

نکته : در زمان خرید بیمه ( بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه) برای وسیله نقلیه حتما با آگاهی کافی و با کمک مشاوران بیمه ای مجرب اقدام به خرید بیمه نامه نماییم تا با داشتن پوشش های درست در زمان خسارت بهترین استفاده را از بیمه نامه خود ببریم.

  آماده ارائه تمامی خدمات بیمه ای از مشاوره تا پرداخت خسارت در زمینه تمامی رشته های بیمه ای می باشیم.

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *