داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

آیا قیمت بیمه بدنه  گران است؟ با تمامی توضیحات بخش قبل درباره پوشش های بیمه بدنه شاید این سوال برای شما هم پیش آمده است که آیا بیمه نامه بدنه گران میشه؟ بیمه نامه بدنه برای ماشین های ارزان آیا ضروریه؟ چه عواملی  بر روی بیمه نامه تاثیر گذار می باشد؟

در میان عوامل مختلف برای محاسبه قیمت بیمه نامه بدنه می توان موارد زیر را نام برد ، ارزش وسیله، تخفیفات وسیله نقلیه، پوشش های درخواستی شما، نحوه رانندگی بیمه گذار.

ارزش وسیله نقلیه:
یکی از عوامل تعیین کننده قیمت بیمه نامه بدنه ارزش آن وسیله و مشخصات آن وسیله می باشد چرا که در استعلام بیمه بدنه خودرو  اولین مورد ارزش آن وسیله است. ارزش وسیله نقلیه در واقع قیمت روز خودرو به تشخیص کارشناسان می باشد که چنانچه خسارتی اگر به وسیله وارد شود به تبع برای ماشین های گران میزان این خسارت بالاتر خواهد بود حتی برای ماشین های ارزان ، مانند قیمت بیمه بدنه پراید بسیار مناسب است یا قیمت بیمه بدنه خودروی صفر .

تخفیفات بیمه بدنه:

بعد از ارزش وسیله نقلیه میزان تخفیفات بیمه بدنه که از طرف شرکت های مختلف بیمه منظور می شود . فاکتور مهمی در محاسبه میزان مبلغ حق بیمه می باشد. با توجه به رقابتی بودن بازار در بیمه بدنه همه شرکت ها سعی دارند که تخفیفات بیشتری را بر نرخ بیمه نامه برای بعضی از مناسبت ها یا بر اساس قرارداد های مختلف منظور می شود که در استعلام بیمه بدنه بسیار تاثیر گذار می باشد.

البته این نکته هم باید مد نظر داشته باشید که تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث برخی از شرکت های بیمه نامه بدنه نیز یکی از آفرهای مهم این بیمه نامه می باشد.

فرهنگ و رفتار رانندگی بیمه گذاران
همه رانندگانی که با احتیاط بیشتر رانندگی می کنند  کمتر دچار تصادف و حوادث رانندگی می شوند و ریسک بیمه ای کمتری را دارند ولی رانندگان حادثه ساز که دارای خسارات متعددی می باشند از لحاظ شرکت بیمه ابی پر ریسک بوده و نرخ بیمه دریافتی از طرف شرکت های بیمه بالاتر می باشد. اگر خودرویی به مدت چند سال از بیمه نامه خود استفاده نکرده باشد بدین معناست که دچار حادثه و در نتیجه خسارت نشده است؛ پس هم احتمال وقوع حادثه و خسارت برای این راننده کم است.  در این صورت شرکت بیمه در میزان قیمت  بیمه نامه بدنه تخفیفی را اعمال می‌کند که به آن تخفیف عدم خسارت بیمه نامه بدنه می‌گویند.

خرید پوشش های اضافی مانند سرقت لوازم جانبی ، پاشیده شدن مواد و … برای بیمه نامه بدنه باعث افزایش قیمت بیمه نامه می شود. البته هر پوشش اضافی برای این بیمه نامه نرخ اضافی جداگانه ای را بر روی بیمه نامه اضافه می شود .داشتن بهترین بیمه بدنه خودرو کار سختی نیست ، در ادامه به پوشش بیمه بدنه خودروی صفر می پردازیم.

 

 

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *