داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

مقصر بودن در تصادفات با خودروهای لوکس که قیمتشان چند صد میلیون و یا حتی میلیارد تومان می باشد می تواند اتفاق دردسر سازی برای همه باشد و هیچ کس دوست ندارد چنین اتفاقی را تجربه کند چراکه هزینه تعویض چراغ برخی از این اتومبیل ها چند میلیون تومان می باشد و گاهی هم خسارت های تصادف از ارزش خودروی مقصر هم بالاتر است . در چنین شرایطی چه باید کرد؟

بر اساس قانون پیشین بیمه ای در تصادفات با اتومبیل های گران فرد مقصر اگر توانایی پرداخت خسارت را نداشت حکم جلب وی صادر شده و وی راهی زندان می شد. اما از سال گذشته بر اساس قانون جدید بیمه شخص ثالث که به قانون خودروی متعارف هم  معروف است مبنایی را برای پرداخت خسارت در تصادف با خودروهای گران مشخص کرده است. در این قانون میزان خسارت پرداختی بر اساس ۵۰ درصد دیه کامل یک مرد در ماه های حرام می باشد. در سال ۹۷ میزان دیه ماه های حرام ۳۰۸ میلیون تومان تعیین شده است ،به عنوان مثال اگر قیمت خودرویی ۴۰۰ میلیون تومان باشد و در تصادف ۲۰۰ میلیون تومان خسارت داشته باشد تا سقف خسارت ۱۵۴ میلیون تومان توسط مقصر باید پرداخت شود. چراکه هر خودرویی هرقدر هم که گران باشد ارزشش از جان یک انسان بیشتر نیست پس نباید خسارت پرداخت دیه بالاتر از این مبلغ باشد.

اینجاس که لوکس سواران باید به فکر بیمه بدنه باشند ، خسارت دریافتی شما از مقصر حادثه حتما کمتر از میزان خسارت شما خواهد بود. حال اگر برای ماشین گران قیمتتان بیمه بدنه داشته باشید و هر زمان که تصادف نمایید بر اساس پوشش های بیمه نامه ای خودتان به راحتی می توانید از این بیمه نامه در زمانی که بیمه شخص ثالث طرف مقصر برای جبران خسارت کافی نباشد،  برای جبران خسارات از بیمه بدنه استفاده نمایید این را بدانید حتی زمانی که خود راننده خودروی لوکس هم مقصر خسارت باشد می تواند از بیمه بدنه خود برای جبران خسارت استفاده نماید.
نکته مهم دیگر این که فقط داشتن بیمه بدنه کافی نیست بلکه باید بیمه بدنه ای را خریداری نمایید که پوشش های مناسب برای خودروی شما ایجاد نماید تا در زمان حادثه نگران پرداخت خسارت نباشید.

 

 

 

برچسب ها:

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *