داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

با توجه به ویژگی ها و شرایط بیمه عمر و سرمایه گذاری که جنبه سرمایه گذاری نیز دارد معمولا مقایسه بین بیمه های عمر و سرمایه گذاری و سیستم های بانکی مطرح میشود ، البته انجام بیمه های عمر و سرمایه گذاری یک تیر و دونشان است چراکه هم ماهیت بیمه  ای دارند و هم ماهیت سرمایه گذاری.

معیار مقایسه

 

بیمه عمر و سرمایه گذاریسپرده گنجینه سپهر
بیمه حوادثداردندارد
بیمه غرامت ازکار افتادگیداردندارد
مستمری از کارافتادگیداردندارد
سرمایه فوت  عادیداردندارد
بیمه فوت در اثر حادثهداردندارد
هزینه درمان سرطانداردندارد
تابعیت از قانون ارثندارددارد
سود مشارکتداردندارد
دریافت وام بدون ضامنداردندارد
معافیت از مالیاتتداردندارد
امکان برداشت از اندوختهدارددارد
هزینه پزشکیداردندارد
جریمه دیر کردندارددارد

 

با مقایسه بیمه عمر و سرمایه گذاری و بانک در جدول بالا می توان بسیاری از برتری های بیمه های عمر و سرمایه گذاری را دید . با یک مثال به مقایسه بیشتر این موضوع می پردازیم :

دو دوست یکی  ۱ میلیون تومان در بانک سرمایه گذاری انجام می دهد و دوست دیگر همان ۱ میلیون تومان را بیمه عمر و سرمایه گذاری می خرد. و در همان سال در یک حادثه هر دو نفر آنها دار فانی را وداع می گویند…فوت مینمایند.

-فردی که ۱ میلیون تومان را در بانک سرمایه گذاری کرده بود بعد از فوتش پس از کسر مالیات بر ارث و کسر هزینه های اداری باقی مانده به وراث قانونی پرداخت می شود.

-فرد دوم که بیمه عمر و سرمایه گذاری داشت ، شرکت بیمه در حالت عادی ۲۵ میلیون تومان بدون کسر مالیات به همراه سود سرمایه گذاری که همان اندوخته بیمه شده میباشد به ذینفعی که خود بیمه شده در بیمه نامه تعریف شده را پرداخت می نماید. و اگر در اثر حادثه فوت نماید ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می گردد و چه بسا این فرد طلبکارانی دارد با این بیمه نامه هیج مبلغی به طلبکاران پرداخت نمی شود. ولی در حساب بانکی طلبکاران می توانند حساب بانکی را بلوکه کرده و حسابشان را استفاده نمایند .

تصمیم گیری را به عهده خودتان می گذاریم.

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *