داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

پیشتر مقاله ای درباره جریمه های رانندگی و نحوه صدور آنها آورده بودیم که شاید برخی از این خلافی ها مانند نداشتن بیمه شخص ثالث برای شما نمره منفی نیز به همراه داشته باشد. نمره منفی گواهینامه و استعلام خلافی خودرو دو نگرانی بیشتر افراد در زمان رانندگی و استفاده از وسیله نقلیه آن می باشد. استعلام خلافی خودرو برای افرادی که می خواهند خودروی جدید بخرند نیز امر مهمی می باشد قبلا برای دریافت خلافی خودرو باید حضوری به مراکز مربوطه مراجعه میکردند و زمان زیادی باید صرف گرفتن این استعلام می شد،
هم اکنون می توانید مانند بیمه شخص ثالث که به صورت آنلاین می توانید استعلام بیمه شخص ثالث را از همه شرکت های بیمه دریافت نمایید و مقایسه ای برای انتخاب بیمه شخص ثالث تان داشته باشید. در استعلام خلافی هم به صورت آنلاین می توانید استعلام را دریافت نمایید. شاید خود شما هم جزء افرادی باشید که می خواهید خلافی خودرویتان را چک نمایید. پس مراحل زیر می تواند کمک خوبی برای شما نیز باشد.
ابتدا به سایت پلیس راهور مراجعه نموده و در قسمت خدمات می توانید خدمات این بخش را که شامل استعلام میزان تخلفات رانندگی ، نمره منفی گواهینامه رانندگی و استعلام تصادفات رانندگی ، خلافی خودرو و پرداخت الکترونیکی جرایم امکان پذیز می باشد را انتخاب نمایید.

استعلام و پرداخت خلافی خودرو
برای استعلام خلافی خودرو با مراجعه به قسمت استعلام میزان تخلفات رانندگی با وارد کردن شماره بارکد پستی که در عکس زیر نیز مشخص شده می توانید از تخلفات رانندگی خود به صورت کامل بر اساس زمان و تاریخ تخلف و محل انجام تخلف به طور کامل با خبر شده و در صورت تمایل می توانید به صورت انلاین خلافی ها و جرایم رانندگی را از سایت پلیس راهور پرداخت نمایید.

کد

دریافت پیامکی خلافی خودرو
– یا شماره VIN خودرو (شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید؛(شکل زیر)

استعلام پیامکی

– یا شماره بارکد خودرو (شماره ۸ رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید؛ (اول #، بعد عدد هشت رقمی را وارد کنید)

همچنین افراد می توانند حضوری به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه نموده و از میزان خلافی خودروی خود با خبر شوند. افرادی که میزان تخلفات آنها بیشتر از ۱میلیون تومان می باشد حتما باید به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایند.

نمره منفی گواهینامه
برای فهمیدن تعداد نمرات منفی گواهینامه نیز می توانید به صورت اینترنتی و پیامکی اقدام نمایید. برای استعلام اینترنتی نمره منفی گواهینامه می توانید در قسمت خدمات سایت و استعلام نمره منفی گواهینامه با وارد کردن شماره گواهینامه از میزان نمره منفی خود با خبر شوید.
برای دریافت نمره منفی از طریق پیامک نیز می توانید شماره گواهینامه خود را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال نموده و نمره منفی خود را دریافت نمایید.

. با تمامی موارد گفته شده حتما برای داشتن امنیت بیشتر داشتن بیمه شخص ثالث برای همه دارنگان وسیله نقل بسیار ضروری می باشد.

ما آماده ارائه تمامی خدمات بیمه ای از مشاوره تا پرداخت خسارت در زمینه تمامی رشته های بیمه ای می باشیم.

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *