داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

همه ما یک نیاز و علاقه به داشتن اطمینان و آرامش داریم، بیمه عمر شاید بتواند قسمتی از این آرامش را برای همه ما برآورده کند. با بعضی از بیمه نامه ها مانند بیمه شخص ثالث و بیمه درمان تکمیلی در طول زندگی سرو کار بیشتری داریم تا بیمه نامه عمر ولی اگر با همه مزایای بیمه عمر آشنا باشیم می فهمیم که به بیمه عمر نیاز بیشتری داریم چراکه ارزشمندترین دارایی هر شخصی وجود خود آن فرد است تا ماشین و خانه و اموال دیگرش و وقتی که سالم و جوان هستیم باید اقدام به خرید این بیمه نامه نمایند . در این نوشته برآنیم تا اشتباه خیلی از افراد را درباره بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری را تصحیح کنیم.

مطلب مرتبط : معرفی بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر یک سرمایه گذاری است ، سرمایه گذاری که پوشش های کاملی را در اتفاقات ناراحت کننده همچون مرگ و ازکارافتادگی برا ی دارنده بیمه نامه ارائه می کند و اگر هم هیچ اتفاقی در طول قرارداد نیافتد حق بیمه های پرداختی به صورت اندوخته بیمه ای با سود مرکب به بیمه گذار پرداخت می شود و این یکی از مزایای بیمه عمر است.  هیچ دلیلی وجود ندارد که ما از بیمه عمر دوری کنیم.

۱-بیمه عمر گران است

این بیمه نامه اصلا هم گران نیست  و هر فردی بر اساس توان مالی که دارد می تواند حق بیمه نامه پرداختی خود را انتخاب نماید. از طرف دیگر بیمه نامه عمر بر خلاف  همه بیمه نامه ها هزینه نیست و یک سرمایه گذاری است . و با پس انداز های کوچک ماهانه می توانیم این بیمه نامه را داشته باشیم.

۲-سایر سرمایه‌ گذاری‌ها سود بیشتری به همراه دارند

شاید با توجه به سرمایه گذاری در سایر بازارهای سرمایه مانند بورس و مسکن و بانک داشتن بیمه نامه عمر به عنوان یک سرمایه گذاری محسوب نشود. در سرمایه گذاری بیمه عمر این نکته را  باید مد نظر داشته باشیم که سود دهی بیمه نامه عمر دارای بازه زمانی طولانی می باشد  و هم دارای پوشش های بیمه ای برای این بازه . حتی برای زمانی که در کنار خانوادمان نباشیم که  سایر سپرده ها این مزیت را ندارند.

۳-بازده سرمایه گذاری نامشهود است
در همه سرمایه گذاری هایی  که انجام می دهیم مانند سپرده بانکی ، می توانیم بر همه عملکرد ها و واریزی مالی نظارت داشته باشیم. اما برای بیمه عمر به خاطر پرداخت سود واریزی به اندوخته بیمه نامه داشتن نظارت بر این سیستم مالی امکان پذیر نیست البته در زمان استعلام بیمه عمر در جدول بیمه نامه عمر همه سرمایه گذاری انجام شده آورده شده است همچنین با آنلاین شدن سیستم های بیمه ای همه افراد می توانند به صورت اینترنتی همه پرداختی ها و اندوخته بیمه نامه عمر را بررسی نمایند و در کنار این بیشتر شرکت های بیمه در زمان تمدید بیمه نامه گزارش سالانه از بیمه نامه عمر را  برای بیمه گذارانشان ارسال می نمایند که همه پوشش ها و سودهای واریزی را می توانند در این گزارش بررسی کنند.

۴- بیمه عمر را نمی فهمند:
یک اتفاق دیگر هم می تواند بیافتد و آن هم اینکه ، با توجه به زیاد بودن تعداد طرح های بیمه نامه عمر که از همه شرکت های بیمه ارائه می شود  که نام های مختلفی را دارند ، فرد با شنیدن نام هر یک از این طرح ها دچار سردرگمی شود، البته نقش خیلی از بازاریابان هم کم نیست ، چون  مشاوران بیمه عمر گاها اطلاعات اشتباهی به بیمه گذاران انتقال می دهند. پس با داشتن مشاور مجرب بیمه ای می توان بهترین بیمه عمر را انتخاب نمود.

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *