داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

اولین قدم بعد از تصادف تماس با ۱۱۰ است. بعد از تماس شما با پلیس و اعلام آدرس محل وقوع تصادف ، نزدیک ترین واحد راهنمایی و رانندگی یک کارشناس به محل حادثه ارسال  می نماید تا مقصر مشخص شود. اگر راننده مقابل مقصر باشند و پیشنهاد صافکاری و نقاشی برای شما داشت برای این که به پلیس زنگ نزنید به هیچ عنوان قبول نکنید و پیگیر دریافت خسارت از بیمه باشید و با خسارت مالی بیمه شخص ثالث و یا با پوشش های بیمه بدنه می توانید با خیال راحت ماشینتان را تعمیر و صافکاری کنید.
دومین اقدام کنار کشیدن ماشین هایی است که تصادف کرده اند حتی اگر وسط اتوبان هستید، چراکه بر اساس قانون جدید بیمه شخص ثالث می توانید خسارت مالی را بدون کروکی تا ۷ میلیون تومان دریافت نمایید پس لزومی ندارد که صحنه حادثه  باقی بماند و اگر خسارتتان بیشتر است می توانید خودتان از صحنه تصادف عکس بگیرید جرا که بر اساس قانون بیمه می توانید بدون کروکی تا سقف معینی خسارت دریافت نمایید و بعد مسیر را باز کنید. ولی اگر خسارت جانی مانند فوت داشته باشید حتما  تا آمدن پلیس و اورژانس موقعیت خودرو ها را برهم نزنید.
سومین اقدام داشتن کروکی است.  شاید رانندگان تازه کار آشنایی با کروکی ندارند  و شاید هم فکر می کنند برای همه تصادفات باید کروکی داشته باشند در صورتیکه چنین نیست. دو نوع کروکی بر اساس قانون مصوب سال ۹۰ وجود دارد کروکی سازشی و کروکی عدم سازشی.( نکته اینکه بر اساس قانون جدید بیمه شخص ثالث تا ۷ میلیون تومان می توانند خسارت دریافت  نمایند.) کروکی سازشی در مواقعی است که و دو طرف حادثه به توافق می رسند ، در صورت کامل بودن مدارک (گواهینامه – کارت خودرو – کارت بیمه شخص ثالث و برگه معاینه فنی) برگ کروکی سازشی را کامل نموده و به بیمه مراجعه می نمایند.
در کروکی عدم سازش که بیشتر در تصادفاتی که منجربه فوت یا جراحت می شود و مساله پرداخت دیه مطرح می شود و طرفین نیز  با هم به توافق نمی رسند این کروکی تنظیم می شود چراکه در بیمه ثالث حتی می توان دیه راننده مقصر را دریافت کرد.

آخرین قدم بعد از رسیدن پلیس و مشخص شدن مقصر ، مراجعه به بیمه است . کسیکه مقصر نیست و  خسارت دیده می تواند با مراجعه به واحد خسارت بیمه ،خسارت خود را از بیمه شخص ثالث دریافت نماید اگر خود شما هم مقصر هستید می توانید برای جبران خسارت از بیمه بدنه خودتان استفاده نمایید . نکته این که قبلا برای دریافت خسارت  طرفین حادثه با هم به مرکز بیمه مراجعه می کردند که این باعث شلوغی بی مورد در این مراکز می شد.

چند نکته بیمه ای برای زمان خسارت:
– در بیمه شخص ثالث قسطی اگر خسارت داشتید حتما باید اقساط باقی مانده را تسویه نمایید.
-برای محاسبه بیمه شخص ثالث می توانید از استعلام بیمه شخص ثالث و محاسبه آنلاین بیمه شخص ثالث استفاده نمایید.
-نرخ بیمه بدنه را می توانید از استعلام بیمه بدنه خودرو برای داشتن بهترین بیمه بدنه استفاده نمایید.
-برای ماشین های ارزان مانند پراید در کنار بیمه مسئولیت مدنی یا همان بیمه ثالث، بیمه بدنه پراید را انجام دهید که در زمان خسارت یک کمک مالی برای شما باشد.
-برای اتومبیل های صفر کیلومتر بیمه شخص ثالث یک ماهه صادر می شود و برای بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر می توانید از تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر استفاده نمایید.

سلیقه افراد در انتخاب شرکت بیمه متفاوت است شاید انتخاب شما بیمه بدنه البرز ، بیمه بدنه آسیا ،بیمه بدنه ایران ، بیمه شخص ثالث آسیا ، بیمه شخص ثالث ایران ، بیمه شخص ثالث البرز و … باشد.

کارگزاری بیمه با توجه به همکاری با تمامی شرکت های بیمه ، این امکان را برای شما فراهم می کند که بیمه نامه ثالث خودتان را از هر شرکت بیمه ای که بخواهید خریداری نمایید . کافی است که فرم سفارش آنلاین بیمه نامه عمر را تکمیل نمایید .

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *