داغ ترین خبر:

ورود / عضویت

BimeClick

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

اعتیاد در سال های اخیر به صورت تاسف باری در حال گسترش می باشد و تبدیل به یکی از آسیب های اجتماعی مهم کشور شده است. خسارت های مادی و  معنوی که شاید جبرانشان هزینه های سرسام آوری را برای همه دولت ها داشته باشد. داستان گورخواب ها  ماجرای تکراری که با تغییر کوچکی در ظاهر داستان یکباره در دی ماه سال ۹۵ از همان ابتدای هفته در همه شبکه های خبری و اجتماعی منتشر شد و انعکاس بالای رسانه ای داشت که از طرفی خبر از اوضاع بد و تاسف بار معیشتی قشری از جامعه بود و از طرفی آسیب های اجتماعی  همچون بیکاری و اعتیاد و …  را دوباره در افکار همه ما تداعی کرد.
گورخواب ها داستانی که بار ها و بار ها با چهره های مختلف برای ما تعریف  شده و هر بار دنبال مقصری برای این ماجرا بودند و هر بار بدون هیچ راهکار مفیدی به این داستان تلخ حمایت اجتماعی این داستان پایان یافت. از طرف دولت ، حمایت هایی در این زمینه شد از جمله  تحویل این افراد به کمپ های ترک اعتیاد و انجام بیمه سلامت برای آنها شاید بتواند دلگرمی باشد برای شب های سردی که در  گورهای سرد  شب را روز میکردند.
اما این پایان کار نیست و باید دید که برای آینده چه برنامه ریزی هایی برای کاهش چنین خساراتی باید اندیشید، داشتن بیمه نامه درمانی همگانی از برنامه های ملی است که باید انجام بگیرد، که هر ساله وعده هایی برای این کار داده می شود به امید این که روزی دیگر  شاهد مشکلات پیش پا افتاده درمانی در بخش سلامت کشور نباشیم.
هم اکنون طرح بیمه سلامت در حال اجرا می باشد که با همه کم و کاستی هایی که دارد تا حدودی توانسته نیازهای بیمه ای مردم را برآورده نماید و برای بهتر شدن شرایط باید  در جهت گسترش و بهبود بستر این بیمه نامه ها برنامه های اساسی انجام گیرد چرا که سلامت هر جامعه ای گام اولی است که باید برداشته شود.

 

-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *